Vše nej do nového roku!

Michal Pobucký,

7. 1. 2019

Vážení občané,

za vedení radnice bych vám rád popřál vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví a štěstí, které máme všichni už v tom, že žijeme na rozdíl od předchozích generací zrovna v době, kdy nemusíme bojovat o holé bytí, a v končinách, kde ve srovnání s okolním světem můžeme hovořit o solidní životní úrovni a vysokém stupni bezpečí.

Chci tím říct, abychom se uměli radovat z toho, co nás obklopuje, ačkoliv člověk je od přírody věčně nespokojený tvor. Asi těžko můžeme mít něco proti tomu, pokud to představuje neustálou potřebu posouvat věci kupředu, snažit se je dělat lépe, na druhou stranu bychom si měli uvědomovat a užívat toho, čeho jsme dosáhli, oceňovat stav věcí, který ve většině případů považujeme za samozřejmý. Dívejme se kolem sebe, buďme pyšní na město, kde žijeme, a dávejme to najevo. Potěší každý pozitivní ohlas, byť by se týkal věcí nejobyčejnějších. Jako když si jeden z návštěvníků tradičního ohňostroje, který k němu šel přes půl města, uvědomil, že vlastně skoro celou dobu šel po renovovaných vyasfaltovaných chodnících. I v nadcházejícím roce 2019 se budeme snažit pro vás zajišťovat věci, které už vnímáme jako běžné a rutinní, ale stejně tak se budeme snažit, abychom život ve městě dále posouvali k lepšímu.