Zpravodaj jako téma

Michal Pobucký,

16. 1. 2019

Vážení občané,

i v novém čísle zpravodaje jako obvykle najdete strany věnované školství, informacím z odborů, kultuře, sportu nebo programové nabídce ve městě. Aktuálně také věnujeme větší prostor problematice výměny karet pro hromadnou dopravu, protože chceme, aby potřebné zprávy o dění ve Frýdku-Místku měli v tištěné formě všichni jeho obyvatelé. Někteří z vás si je umí najít i v lepším čase prostřednictvím dalších informačních kanálů radnice – zde na webu, facebooku, prostřednictvím zpravodajství TV Polar nebo i dalších médií. Ne každý má ovšem k jiným médiím a internetu přístup, proto zpravodaj zůstává a bude i do budoucna důležitým komunikačním nástrojem, zejména pro starší populaci. V poslední době znovu opozice jako už mnohokrát v minulosti „dělá ze zpravodaje téma“, protože se jí nelíbí, že jeho prostřednictvím kromě přinášení informací z výše zmíněných oblastí každodenního života obhajujeme také současnou politiku radnice. Leckdy s uváděním věcí na pravou míru, protože na veřejnost jsou účelově vypouštěny zavádějící nebo rovnou lživé informace, zejména prostřednictvím sociálních sítí a anonymních nebo vymyšlených profilů. Věřím, že na rozdíl od některých opozičních politiků chápete, že lidé ve vedení města mají při správě věcí veřejných samozřejmě nejenom spoustu povinností, ale současně mají i právo své kroky občanům vysvětlovat, protože je zcela zřejmé, že kdyby na radnici neseděli, byli by od různých útoků na jejich osobu ušetřeni.