Nedoplatky za poplatky budou navýšeny

MM F-M

31. 1. 2019

Informace o vyhotovení hromadného předpisného seznamu budou v příštím týdnu zveřejněny na úřední desce i na webových stránkách města. Poté budou mít dlužníci 75 dnů na to, aby nedoplatek, včetně jeho navýšení o 0,25 násobek, uhradili. V případě, že tak neučiní, bude město vymáhat pohledávku formou exekuce.

Místní poplatek za komunální odpad činí 492 korun na osobu a rok (senioři nad 70 let 252 koruny za rok a děti do tří let jsou od poplatku zcela osvobozeny), navýšení v případě nedoplatku je 0,25 násobek, což je v tomto případě 123 korun, takže dohromady je nutné uhradit 615 korun.

Poplatek za psa v bytovém domě v centru města činí 1500 korun na rok (za psa v RD a v okrajových částech města je nižší), navýšení je v tomto případě 375 korun, takže nedoplatek je celkem 1875 korun.

Seznam dlužníků na úřední desce ani na webu města zveřejněn není, protože to zákon neumožňuje. Občané se ale mohou osobně informovat o tom, zda jsou vedeni v hromadném předpisném seznamu, tedy zda-li jsou dlužníky. Informace jim sdělí referenti oddělení místních daní a poplatků v přízemí budovy frýdeckého magistrátu, a to v pondělí a ve středu od 8:00 do 16:30 hodin.

Poplatek je možno uhradit v hotovosti  nebo platební kartou v pokladnách magistrátu (ul. Radniční i Palackého), převodem na účet statutárního města Frýdku-Místku vedený u Komerční banky. Číslo účtu pro komunální odpad: 19-3767000237/0100 a číslo účtu pro poplatek ze psů: 19-928781/0100. Variabilní symbol – sdělí správce poplatku (magistrát). Zaregistrované osoby mohou hradit poplatky i prostřednictvím portálu občana.