Medvědice se přiblížila k Frýdku-Místku

MM F-M, Petr Pavelka

18. 4. 2019

V sobotu 13. 4. se ji dokonce podařilo natočit v blízkosti obce Hukvaldy. Dle dostupných informací se medvědice stále pohybuje v oblasti Palkovických hůrek. Ve čtvrtek 18. 4. byl úředníkům odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Frýdku-Místku nahlášen případ poškození včelína v obci Hukvaldy medvědicí. Tento incident byl úředníky neprodleně zdokumentován.

Návštěvníkům Palkovických hůrek a obyvatelům místních částí Frýdku-Místku navazujícím na hůrky proto doporučujeme, aby s přítomností vzácné šelmy počítali. Turisté by neměli opouštět frekventované trasy a nechávat při procházkách volně pobíhat psy. Nedoporučuje se také pokoušet se medvědici při náhodném setkání fotit, je lépe zachovat klid, vyhnout se přímému pohledu do očí, zůstat stát a nechat medvěda odejít. Rozhodně není vhodné utíkat. Chovatelům hospodářských zvířat doporučujeme zabezpečit je tak, aby se nepohybovala volně v terénu a nestala se tak pro šelmu zbytečným lákadlem.