Ve Frýdku-Místku jsou basketbalisté z USA

21. 8. 2019

„Město dlouhodobě podporuje mladé sportovce a vítá podobné projekty. Věřím, že je to přínosné pro hráče nejen na sportovní úrovni, ale také na té osobní. Navíc se takto dozví o Frýdku-Místku až v daleké Americe,“ uvedl náměstek pro sport Pavel Machala.

Kromě tréninků s domácím týmem Basketpoint Frýdek-Místek mají sportovci domluvené zápasy i s dalšími basketbalovými týmy z našeho regionu. „Myslím, že to je událost, která přesahuje rámec našeho města a asi i kraje,“ uvádí organizátor tohoto projektu Zdeněk Navrátil. Celou akci doprovází Corey Muirhead bývalý kanadský profesionální basketbalový hráč, hrající několik sezón v České republice za tým BK Pardubice v Mattoni NBL.

Čtvrteční zápas se koná pod záštitou náměstka primátora Pavla Machaly. Organizátoři věří ve skvělou kulisu a netradiční sportovní podívanou.

Text: Jan Košák