Kávy s primátorem

Michal Pobucký,

19. 11. 2019

Vážení občané,

listopad je v plném proudu, začíná být chladněji a chladněji, takže pro letošní rok končí naše pravidelná setkávání u kávy v ulicích. Potkával jsem se s vámi po celém městě, přímo u vás na sídlišti, před domy, a bavili jsme se o tom, co můžeme ve městě zlepšit. Potěšující bylo, že přicházeli i ti, co už chtěli vyjádřit spokojenost s něčím, co pro ně město udělalo. Bohužel ne vše se dá vyřešit hned, jak mávnutím kouzelného proutku, třeba nedostatek parkovacích míst. V dobách, když se stavěla sídliště, a to nejen u nás, ale všude, bylo jen pár aut na jeden vchod. Dnes je zcela běžné, že jeden byt má dvě i tři vozidla. Proto parkovací místa chybí. Taky to znám, když přijedu večer domů a musím někdy jezdit stále dokola a dokola a hledat volné místo, které nakonec nenajdu a parkuju celkem kus daleko od vchodu. Hledáme nová parkovací místa, kde se dá, ale ne všude se dá vybudovat nové parkoviště. Celkem často se stává, že pod posledním kusem zeleně, kde by mohlo vzniknout, jsou inženýrské sítě – horkovod, plynovod, elektrické vedení a další, kde se pak vybudovat nic nedá. Proto se snažíme hledat i jiné způsoby. Například jsme letos poprvé otestovali tzv. zatravňovací dlaždice, řešíme možnost vymístění nákladních aut a dodávek ze sídlišť a podobně. Nabízí se i výstavba speciálních parkovacích automatů nebo vytvoření parkovacích zón pro rezidenty jako v jiných velkých městech. Ale o tom teprve začínáme debatovat a zajímá nás i váš názor. Třeba mi jej sdělíte napřesrok při kávě, ale možná se potkáme i v rámci adventu při svařáčku.