Novoroční ohňostroj bude, snad ne naposled

19. 12. 2019

Pořádání ohňostroje bylo po loňských zkušenostech v ohrožení. Na mostě přes řeku Ostravici, odkud ohňostroj pozorují stovky lidí, bez rozdílu věku, docházelo k  výtržnostem a po půlnoci byl jeho povrch pokryt odpadky všeho druhu. Město bylo nuceno řešit návrhy a požadavky některých občanů na přesunutí ohňostroje na jiný termín, a to na Silvestrovský podvečer nebo na pozdní odpoledne na Nový rok.

„Po zvážení všech pro a proti jsme se dohodli, že půlnoční ohňostroj pro letošek zachováme, ovšem dění kolem něj budeme bedlivě sledovat. Misky vah jsou docela rozkývané, chci věřit, že oslavy na mostě budou plné pozitivních emocí, které nepřeváží vandalismus a ničení majetku. Půlnoční ohňostroj má u nás tradici a měnit tradice není jednoduché, ovšem není to nemožné. Okolní města od půlnočních ohňostrojů ustupují, doufám, že u nás tomu tak nebude,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Náklady na novoroční ohňostroj činí stejně jako v minulých letech 200 tisíc korun (bez DPH).