Soutěž o Sváteční vánočku má své vítěze

6. 1. 2020

Porotci i hodnotitelé z řad veřejnosti vybírali ze sedmi vánoček, čtyři z nich upekli amatérští pekaři a další tři vznikly pod rukama profesionálů. Hodnocenými kritérii byla chuť, vůně a vzhled. Vánočky byly v rámci zachování anonymity soutěžících v době hodnocení označeny barevnou stuhou.

Mezi amatérskými pekaři si nejlépe vedla Žaneta Žišková (žlutá), která uspěla jak u porotců, tak u veřejnosti. Mezi profesionály se u porotců prosadil Lukáš Maršálek (hnědá). U veřejnosti pak uspěla profesionálka Ivana Kafková (zelená), která se zároveň stala absolutním vítězem soutěže.

Na dvě vánočky museli soutěžící použít kilogram mouky, dále ale mohli tvořit dle vlastní receptury.

Ochutnávka společně s hodnocením vánoček a vyhlášením vítězů se konala v Adventním městečku na náměstí Svobody v Místku.

Vítězové získali láhev vína, dárkový koš a absolutní vítězka navíc i šerpu.

Recepty na vánočku Ž. Žiškové a I. Kafkové viz příloha.

Text: Alexandra Buršíková

Foto: shora – vánočka od I. Kafková (zelená), Ž. Žišková (žlutá). L. Maršálek (hnědá)