O čem rozhodli radní?

3. 2. 2020

Radní rozhodli o zpracování projektových dokumentací na připravované akce. Konkrétně na rekonstrukci a opravy vnitřních instalací v městské věžovém domě na ulici ČSA 799 v Místku, ale také na vybudování pumptracku v lokalitě nynějšího skateparku u haly Polárka.

„V budoucnu bychom rádi realizovali opravy vnitřních instalací ve věžovém domě na ulici ČSA 799. Aby to bylo možné, je nutné mít projektovou dokumentaci pro provádění stavby. Zpracována bude jak pro nové elektrorozvody na chodbách a bytech, tak pro rekonstrukci bytových jader, včetně rozvodů vody a kanalizace, ale také například pro výměnu rozvodu plynu v celém domě. Součástí zakázky je zaměření stávajícího stavu a vypracování pasportizace domu.

Zpracovat necháváme i projektovou dokumentaci na výstavbu pumptracku v lokalitě nynějšího skateparku, který jsme zprovoznili v loňském roce, který se řadí k největším v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část. Svými parametry splňuje kritéria pro konání jak domácích, tak i mezinárodních soutěží. Pumptrack bude mít dva okruhy, jeden hlavní a jeden doplňkový, které budou vzájemně propojeny. Určen bude pro všechny věkové kategorie s tím, že pohyb po něm bude možný jak na terénních kolech, tak odrážedlech, skateboardech i koloběžkách nebo bruslích.“

Na stole měli radní také návrhy na opravy dvou válečných pietních míst, které jsou podmíněny získáním dotací.

„Jedná se o opravu Památníku osvobození neboli Holubic u řeky Ostravice. Náklady jsou vyčísleny na 900 tisíc, od kraje budeme žádat o individuální dotaci ve výši 700 tisíc korun. Další akce, na kterou budeme žádat dotaci, se týká doplnění pamětních desek s českými texty u Památníku padlým příslušníkům Rudé armády při osvobození Frýdku, který se nachází na frýdeckém hřbitově. Náklady jsou vyčísleny na více jak jeden a čtvrt milionu, přičemž budeme žádat o milionovou dotaci Ministerstvo obrany.“

Radní rozhodli i o opravě balkonů na jednom z městských bytových domů na ulici T.G. Masaryka ve Frýdku.

„Jedná se o bytový nárožní dům s průčelím, který byl vystavěn v minulém století v souběhu ulic TGM a Těšínská ve Frýdku. Opraveno zde bude všech 11 balkonů, které jsou v původním stavu. Dostanou novou hydroizolaci i dlažbu. Ocelové zábradlí, které je stabilní a pevné, zůstane zachováno, bude šetrně ošetřeno a v jeho spodní části bude doplněn vodorovný prvek, který zabrání propadávání předmětů z balkonu na chodník.  Náklady jsou vyčísleny na 350 tisíc.“