VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – 2 členy představenstva Frýdecká skládka a.s.

3. 2. 2020

Obchodní společnost: Frýdecká skládka, a.s., se sídlem Panské Nové Dvory 3559, Frýdek, 738 01 Frýdek-Místek, identifikační číslo 47151552, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě v oddíle B, vložka 499, jejímž jediným akcionářem je statutární město Frýdek-Místek. Další informace o společnosti jsou dostupné na www.frydeckaskladka.cz.

Funkce: statutární orgán společnosti – člen představenstva

Smluvní vztah: smlouva o výkonu funkce

Místo výkonu funkce: město Frýdek-Místek

Doba výkonu funkce: v souladu se stanovami společnosti a se smlouvou

Předpokládané zahájení výkonu funkce: 6. 3. 2020, případně dle dohody

Platové podmínky: smluvní odměna

Charakteristika výkonu funkce:

Vedení obchodní společnosti, která provádí svoz a sběr komunálního odpadu, vytříděných složek komunálního odpadu – papíru, plastu, skla a ve městě Frýdku-Místku provozuje tři sběrné dvory.

Člen představenstva, jako člen orgánu obchodní korporace, je v rámci obchodního vedení společnosti povinen zajišťovat zejména následující činnosti:

• řídit společnost společně s ostatními členy představenstva dle schválených finančních, obchodních a investičních plánů společnosti
  • plnit povinnosti z organizačního řádu, pracovního řádu a ostatních vnitropodnikových směrnic a právních předpisů obecně
  • plnit úkoly uložené valnou hromadou
  • kontrolovat práci podřízených zaměstnanců a hodnotit jejich pracovní výkonnosti a pracovní výsledky
  • zpracovávat podklady pro výběrová řízení na poskytované služby
  • zpracovávat podklady pro výběrová řízení na nákup služeb, dodávek a stavebních prací
  • zpracovávat a spravovat smlouvy s obchodními partnery
  • provádět vnitřní controlling a audity ve společnosti, na jednotlivých provozech, za účelem maximální efektivity prováděných služeb a úspory nákladů
  • příprava a organizace investičních akcí
  • spolupráce s ostatními členy orgánu společnosti na přípravě koncepcí a plánů společnosti

Předpoklady pro uchazeče o výkon funkce:

Do funkce člena představenstva může být zvolena fyzická osoba, která je státním občanem České republiky, dosáhla věku 18 let, je plně svéprávná, je bezúhonná a splňuje další předpoklady stanovené příslušnými právními předpisy.

Jiné požadavky:

• vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního nebo technického směru
  • profesní kvalifikační předpoklady, tj. že minimálně po dobu 5 let vykonával praxi v jakékoliv vedoucí funkci či pozici v obchodní společnosti, příspěvkové organizaci, územním samosprávném celku či byl vedoucím úředníkem správního orgánu, jehož náplní, předmětem podnikání nebo působnosti byly činnosti obdobné činnostem, které společnost Frýdecká skládka, a.s. provádí
  • znalost problematiky řízení, ekonomiky a základních právních poměrů obchodních společností
  • vysoké pracovní nasazení, komunikativní schopnosti, flexibilita
  • řidičské oprávnění alespoň skupiny B
  • uživatelská znalost práce s PC – operační programy MS Office (Word, PowerPoint, Outlook, Excel), práce s internetem
  • obecné znalosti následujících právních předpisů:
  • zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 134/2016 Sb. o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů (včetně prováděcích vyhlášek k zákonu)
  • zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv)

Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat tyto náležitosti:

• jméno, příjmení, titul, datum a místo narození uchazeče
  • státní příslušnost, místo trvalého pobytu uchazeče
  • číslo občanského průkazu uchazeče
  • datum, místo a podpis uchazeče
  • emailovou adresu a telefonní kontakt na uchazeče

K přihlášce do výběrového řízení uchazeč přiloží:

• strukturovaný životopis, ve kterém budou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech
  • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • návrh krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé koncepce rozvoje obchodní společnosti Frýdecká skládka, a.s., včetně přínosu uchazeče pro společnost (v rozsahu max. 10 stran A4)
  • doklady o absolvovaných školeních, odborných zkouškách, způsobilostech apod. (fotokopie)
  • souhlas s užitím osobních údajů

Poskytnuté doklady a podklady pro výběrové řízení je nutno si osobně vyzvednout do deseti dnů po ukončení výběrového řízení. Po uplynutí této lhůty budou nevyzvednuté doklady a podklady skartovány. Přihlášky s požadovanými přílohami zasílejte v zalepené obálce s uvedením adresy uchazeče a  označením „Výběrové řízení – člen představenstva  – neotvírat“ na adresu:

Mgr. Michal Pobucký, DiS., primátor statutárního města Frýdku-Místku

Magistrát města Frýdku-Místku, Radniční 1148, 73801 Frýdek-Místek

Organizace výběrového řízení:

• přihlášky budou uchazeči zasílat do 18. 2. 2020 do 12.00 hod.
  • posouzení předložených přihlášek s podklady od uchazečů bude probíhat dne 18. 2. 2020 od 12.00 hod.
  • osobní pohovor s uchazeči bude probíhat dne 19. 2. 2020 od 9.00 hod., přesný čas pro jednotlivé uchazeče bude stanoven a oznámen uchazečům dne 18. 2. 2020.

Ve Frýdku-Místku dne 30. 1. 2020                                        Mgr. Michal Pobucký, DiS.

primátor