Nedoplatky za poplatky budou navýšeny, máte je uhrazeny?

4. 2. 2020

Informace o vyhotovení hromadného předpisného seznamu jsou již zveřejněny na úřední desce i  webových stránkách města. Jména dlužníků na úřední desce ani na webu města zveřejněna nejsou, protože to zákon neumožňuje.

Občané se ale mohou osobně informovat o tom, zda jsou vedeni v hromadném předpisném seznamu, tedy zda jsou dlužníky. Informace jim sdělí úředníci oddělení místních poplatků a vymáhání pohledávekpřízemí budovy frýdeckého magistrátu, a to v pondělí a ve středu od 8 do 16:30 hodin,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Dlužníci v těchto seznamech uvedeni mají od zveřejnění seznamu 75 dnů na to, aby nedoplatek, včetně jeho navýšení o 0,25 násobek, uhradili. V případě, že tak neučiní, bude město vymáhat pohledávku formou daňové exekuce.

Místní poplatek za komunální odpad činí 492 korun na osobu a rok (senioři nad 70 let hradí 252 koruny za rok). Navýšení v případě nedoplatku je o 0,25 násobek, což je v tomto případě 123 korun, takže dohromady je nutné uhradit 615 korun.

Poplatek za psa v bytovém domě v centru města činí 1500 korun na rok (za psa v RD a v okrajových částech města je nižší), navýšení je v tomto případě 375 korun, takže nedoplatek je celkem 1.875 korun.

Dlužnou částku lze uhradit:

• v hotovosti i platební kartou na pokladnách magistrátu ve Frýdku (ul. Radniční 1148), ale také v Místku (Politických obětí)
  • převodem na účet statutárního města Frýdku-Místku vedený u Komerční banky

Číslo účtu pro komunální odpad: 19-3767000237/0100

Číslo účtu pro poplatek ze psů: 19-928781/0100

Variabilní symbol – bude sdělen (na magistrátu) při osobním dotázání se na případný dluh za neuhrazené poplatky