Pozor na podomní prodejce – teď nabízejí výměnu zámku

6. 2. 2020

Před těmito prodejními praktikami (připomínající nekalé praktiky tzv. šmejdů) důrazně varujeme, a to i s ohledem na to, že ve městě je podomní prodej zakázán. Pokud u vašich dveří někdo zazvoní a bude vám nabízet zboží nebo nějaké služby, doporučujeme, abyste jej nevpouštěli do bytu a co nejdříve kontaktovali městskou policii na lince 156.

„Je důležité, aby strážníci takového prodejce či obchodníka přistihli na místě. Ideálně přímo při tom, když porušuje zákaz podomního prodeje. Následně strážníci s dotyčným, ale také se svědky sepíší úřední záznam a celou věc předají živnostenskému úřadu k přestupkovému řízení, ve kterém prodejci hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Pokud ale občané nezareagují včas a dotyčný z místa odejde neznámo kam, nebo o zakázané formě prodeje vůbec neinformují, pak nemůžeme takové případy řešit. Opravdu je důležité neprodleně informovat městskou policii,“ připomenul primátor Michal Pobucký.