PRÁZDNINY VE MĚSTĚ

Michal Pobucký,

7. 7. 2020

Vážení občané,

předchozí měsíce byly díky koronaviru natolik zvláštní, že nám stejně zvláštní přijde, že už je tu zase čas prázdnin a dovolených. Jejich náplň díky pandemii bude muset být u většiny z nás jiná, než jsme třeba zvyklí, ale minimálně jednu jistotu jsme vám chtěli ponechat. Protože děti musely trávit hodně času doma, rodiče je museli spolu s kantory na dálku vzdělávat a starat se jim o zábavu mnohem více než obvykle, nechtěli jsme je připravit o obvyklý program Prázdniny ve městě, který nabízí pestré volnočasové aktivity. Jejich výčet najdete uvnitř tohoto zpravodaje, jedná se o více jak pět desítek akcí, konaných v době letních prázdnin ve všední dny v různých částech města, s cílem zabavit děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Městské Středisko volného času Klíč spolu s dalšími subjekty, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže, již popatnácté naservírují dětem spoustu aktivit. Jsou připraveny turnaje, pohybové i vědomostní hry a soutěže, prezentace různých sportů od volejbalu, přes tenis až po judo, ale také tvůrčí dílny, ve kterých se budou moci realizovat jak holky, tak kluci. Chybět nebudou zábavná a naučná dopoledne se strážníky, ani výlety, například na Palkovické hůrky nebo cyklovýlet do Skalice. Na některé akce, s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem, je nutné hlásit se předem, a když už jsme museli našeho „nového nepřítele“ zase zmínit, je na místě závěrem znovu vyzvat k opatrnosti, protože pro náš region i okres bohužel více než jinde platí, že „je stále mezi námi“.