ČAS ZNOVU SE SEMKNOUT

Michal Pobucký,

2. 8. 2020

Vážení občané,

když mě navštívil ředitel frýdecké nemocnice s opětovnou prosbou o reakci na situaci ohledně koronavirové pandemie, prožíval jsem takové nepříjemné deja vu. Po předchozích dobrých zkušenostech se včasnými kroky, které Frýdek-Místek v první vlně zařadily mezi ty nejpřipravenější, jsem neměl ale jinou možnost než znovu svolat bezpečnostní radu města a vše probrat se všemi jejími členy, včetně složek integrovaného záchranného systému. Bohužel, i když jsme se všichni těšili s rozvolňováním opatření na návrat k předchozímu normálnímu životu se vším všudy, jak jsme byli zvyklí, rostoucí čísla mnoho optimismu nenabízí a my se chtě nechtě musíme znovu soustředit na ochranu obyvatel, především těch nejstarších. Přispět k ní může každý z nás odpovědným přístupem, který se osvědčil v předchozích měsících. Vraťme se k němu, prosím, jakkoliv nám to může být nepříjemné – používejme roušky v uzavřených prostorách, využijme dezinfekce, dodržujme hygienu, přizpůsobme své aktivity.

Rád bych vybídl k optimismu a upřel pozornost na pozitivnější věci, ale doba je v tomto směru skutečně zlá. Když dáme prostor jednoznačně kladnému počinu, jako je vybudování nadstandardního příbytku pro první zvířata ve Faunaparku, stejně přijde nepochopitelná kritická reakce z Našeho Města, které má tendenci neustále rozdělovat společnost, i v těch nejpospolitějších věcech. Přitom je čas znovu se semknout…