Městské organizace sociálních služeb dají zaměstnancům za práci v době koronaviru mimořádné odměny

MM F-M, Bc. Jana Matějíková

7. 9. 2020

„V době pandemie fungovala všechna naše zařízení poskytující sociální služby. Jejich zaměstnanci pracovali v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy Covid-19 ve ztížených podmínkách a při tom dělali vše pro to, aby klienti měli zajištěny veškeré služby a péči a opatření kolem koronaviru na ně doléhala co nejméně,“ řekl primátor Michal Pobucký.

„Odměnu si zaslouží a dostanou ji nejen pečovatelky a ti, co byli s klienty v bezprostředním kontaktu, ale také ostatní zaměstnanci, kteří zajišťovali fungování zařízení, takže i kuchařky a uklízečky, bez kterých se tato zařízení neobejdou,“ dodal náměstek primátora Marcel Sikora.

Nejvyšší dotaci v částce přesahující 2,7 milionů korun získá na mimořádné odměny zaměstnanců Domov pro seniory a více jak 1,4 milionu dostane Centrum pečovatelské služby, které mimo jiné poskytuje podporu a pomoc seniorům, těžce nemocným i zdravotně postiženým v jejich přirozeném prostředí, tedy u nich doma.