„FIDE OPEN“

26. 11. 2003

Rybnik 8.-11.11.2003

Výbornými výkony se prezentovali dorostenci a žáci Beskydské šachové školy na mezinárodním šachovém turnaji v polském Rybniku.
Na startu se sešlo celkem 86 šachistů z pěti zemí a naši zástupci byli zdaleka věkově nejmladší, turnaj byl otevřený pro všechny kategorie.
Po celý turnaj se držel ve vedoucí skupině náš dorostenec Zdeněk Holeksa, který si z Polska nakonec odváží nejen mnoho cenných vítězství, ale i celkové 5.místo za zisk 7,0 bodů. Umístění je o to cennější, že jej dosáhl v konkurenci mnoha titulovaných hráčů s mezinárodními zkušenostmi. Věříme, že sportovní forma vydrží Zdeňkovi i na prosincové POLOFINÁLE MČŘ juniorů a dorostenců
Výborně si vedl i teprve jedenáctiletý Jan Krejčí, když ziskem 6,0 bodů obsadil pěkné 10.místo. Za pozornost stojí i předvedená hra a umístění teprve devítiletých dvojčat Tomáše a Ondry Boráně, kteří se těžké konkurence nezalekli a potvrdili, že jsou pro MČR mládeže 2004 největšími favority v kategorii desetiletých.