Po pěti letech opět nejúspěšnější!

Miroslav Sykora

27. 11. 2003

V korejském bojovém umění sebeobrany TaeKwon-Do ITF se děje mnoho zajímavého. I když jde především o to, naučit se bránit, nebrání se toto bojové umění jehož průkopníkem ve Frýdku-Místku je od roku 1992 nástupce – Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek sídlící na 8. ZŠ – ČSA, setkávání všech věkových kategoriích na soutěžích. Dne 22. listopadu 2003 se výběrové Středisko talentované mládeže Severní Moravy, ve které má tato škola takřka 40% zastoupení, zúčastnilo soutěžního soustředění v Třeboni – kde se připravuje také Česká národní reprezentace, která dotáhla tento sport na 11. příčku v úspěšnosti sportů v ČR!       Na soutěž Středisek TM ČR odcestovalo 55 členů STM včetně 5 kaučů a 8 rozhodčích. Všichni zastupují kluby Sam-Moon Opava, Se-Jong Opava, Il-Dong Ostrava, ITF Karviná, Joomuk F-M a Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek, která již odchovala 9 reprezentantů ČR a v roce 2000 byla nejlepší v zemi. Více o tomto subjektu na tkdfm.taekwondo.cz       Všem severomoravským taekwon-distům se podařilo po pěti letech znovu vysadit své Středisko na příčku nejvyšší jak na této soutěži, tak za výsledky v celém roce 2003. Následuje tabulka úspěšnosti Středisek v České republice. Středisko zlato stříbro bronz STM Severní Morava a Slezsko 17 14 19 STM Praha II 9 11 12 STM Praha I 9 7 9 STM Jižní Čechy 6 13 28 STM Jižní Morava 5 3 8 STM Západní a Střední Čechy 2 0 2      Podíl na zlatých medailích v jednotlivcích – členové Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek při 8. ZŠ získali ze 17 zlatých medailí Střediska (3 z nich jsou týmové úspěchy) celkem 4 (k tomu mohly přibýt další z dalších 6 finálových účastí místeckých bojovníků). Zlaté medaile v jednotlivcích získali: žák Gavlas Filip dvě zlaté ve sportovním boji do 50 kg a dále ve speciálních kopech do výšky na desky, dále žák Pešák Rostislav získal zlato ve sportovním boji do 38 kg, čtvrtou zlatou získal junior Pokorný Roman v sestavách mezi do modročerveného pásku.      Vybojované tituly: žák Gavlas Filip se stal zcela nejúspěšnějším žákem střediskové soutěže a odvezl si krásný stříbrný talíř. Na paty mu šlapal žák Pešák Rostislav, 2. nejúspěšnější žák, rovněž z naší Školy. Dvě stříbrné vybojoval také žák Chmel Tomáš, který se letos na konci října stal Absolutním Mistrem České republiky v žácích. Gratulace všem třem za mimořádné dlouhodobé výsledky je na místě.      Text k foto: Záběr po vyhlášení nejúspěšnějšího Střediska talentované mládeže v zemi – Severní Morava a Slezsko letos kraluje!      Více o TaeKwon-Do ITF na kontaktním čísle 603710604 nebo 558647881 nebo tkdfm@post.cz Rádi přivítáme především mládež a zejména dospělé pro které jsme připraveni vytvořit speciální skupinu – dospělí se musí přihlásit do konce prosince 2004. Na 8.ZŠ funguje projekt sportovních tříd 4.D a 7.A, kam jsme schopni zařadit vybrané děti. Sportovní talenty od žákyň po seniory trénují s medailisty ME a MS v Závodním týmu. Ing. Miroslav Sýkora II.Dan, 603710604, 558647881 předseda Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek tkdfm@post.cz