Městská liga mládeže v šachu

Antonín Surma

11. 3. 2005

Dům dětí a mládeže Frýdek-Místek ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou uspořádal v pátek 4. 3. již 12.kolo „Městské ligy mládeže v šachu“ pro mladé šachisty od 5 až po 17 let. Na startu se tentokrát sešlo 62 hráčů, kteří byli rozděleni podle výkonnosti do devíti lig po 6 a 8 hráčích. V nejprestižnější Extralize zaslouženě zvítězil Roman Pilch se ziskem 4,5 bodů z pěti partií a nechal tak za sebou i nadějného Tomáše Pechu, který obsadil se čtyřmi body 2. místo. Na třetí pozici se pak umístil T. Pavelka (3,5 b.) . Příznivci královské hry byli mile překvapeni výkonem Dominika Kotka v 7.lize, který dokázal získat 5,0 bodů z pěti partií a svým soupeřům nedal nejmenší šanci. Další kolo Městské ligy se uskuteční v pátek 18.3.2005.