Polská olympijská štafeta poběží Frýdkem-Místkem v úterý 3. srpna

MM F-M

30. 7. 2004

Ve dnech 31. července – 14. srpna 2004 se uskuteční projekt „Polská olympijská štafeta Palmiry – Atény 2004“. Slavnostní zahájení projektu se koná v sobotu 31. července ve městě Ostrow Wielkopolski, ostrý start štafety bude v neděli 1. srpna v Palmirách. Z Polska se štafeta dostane územím České republiky, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Chorvatska, Srbska a Černé Hory, Makedonie do řeckých Atén v sobotu 14. srpna.

Členové štafety poběží v úterý 3. srpna územím České republiky z Českého Těšína přes obec Dobrou, kde by se měli objevit v 10:15 hod. Štafeta proběhne Frýdkem-Místkem mezi 10:20 až 10:30 hod a bude pokračovat přes Příbor, Přerov a Brno do rakouského Hollabrunnu.

Cílem projektu je podpora polského olympijského hnutí, podpora polské kultury, podpora integrace postižených osob a propagace polských center i organizací působících v zemích střední a východní Evropy.

(MB)