Nová scéna Vlast byla otevřena

MM F-M

19. 3. 2003

Nová scéna Vlast byla slavnostně otevřena v pondělí 17. března. Program nazvaný Od divadla k hudbě zahájil LR Cosmetic Swing Band Edy Šurmana a pokračoval činoherním vystoupením místního divadla Čtyřlístek. Mimo to čestným hostům zazpívali pěvci z Moravskoslezské komorní zpěvohry. Největší úspěch snad sklidil dětský orchestr Šuba duba band pod vedením Michala Michny. O den později se dveře zrekonstruované Vlasti otevřely široké veřejnosti. Sál se zaplnil milovníky klasického tanečního umění, jejichž očekávání beze zbytku naplnili pražští umělci. Do Frýdku-Místku přijel Pražský komorní balet, soubor Státní opery Praha s tanečními choreografiemi Libora Vaculíka – Don Juan a Pavla Šmoka – Golem. Po dlouhé době se tak naše město může konečně chlubit multifunkčním kulturním zařízením splňujícím nároky téměř každého diváka. „Přeji si, aby si v tomto stánku všichni – od malých dětí, přes ty středního věku až po starší našli to své a aby se Nová scéna Vlast stala nejvyhledávanějším kulturním centrem v širokém okolí,“ přála si starostka Frýdku-Místku ing. Eva Richtrová. (jač)