Za starosty přišel i poslanec Ing. Petr Rafaj

MM F-M

5. 9. 2003

Starostové a starostky měst a obcí správního obvodu pověřeného úřadu Frýdek-Místek se opět sešli na našem městském úřadě. Akce, konaná letos již potřetí za účelem předání informací a vzájemné výměny zkušeností proběhla v úterý 2. září ve velké zasedací síni Městského úřadu ve Frýdku-Místku. Na programu jednání byla následující témata. Spolupráce obcí a institucí při zaměstnávání obyvatel našeho regionu; možnosti v současné době a v podmínkách EU. Za Úřad práce ve Frýdku-Místku hovořil jeho ředitel Ing. Libor Černý a Ing. Vladimír Patáčik, vedoucí tamního odboru trhu práce. S havarijním plánem kraje seznámil starosty Ing. Tomáš Koval z hasičského záchranného sboru a došlo také na vysvětlení agendy krizového a havarijního plánování. Nakonec tohoto vstupu byly představitelům obcí v digitální podobě na CD nosičích předány výpisy z havarijních plánů. Informace o územním oddělení dozoru nad přenesenou a samostatnou působností obcí podal Mgr. Michal Novák. Na základě předešlé porady s řediteli škol vystoupil Mgr. Milan Thiel s tématem současná situace malé vesnické školy. A v rámci tohoto bodu „různé“ pohovořil i poslanec PSP ČR a bývalý místostarosta města Frýdku-Místku Ing. Petr Rafaj o dotacích malým obcím. (jač) FOTO: