ADRA chválí za charitu

MM F-M

14. 3. 2005

Od 3. ledna do 15. února probíhala na dvanácti místech ve městě charitativní sbírka na pomoc Asii, kterou organizovalo občanské sdružení ADRA. Nejvíce se vybralo v budově Městského úřadu ve Frýdku-Místku a v Tescu, svůj příspěvek odevzdala i řada dětí ve školách. Celkem se v pokladničkách sešlo 62 759,50 korun.
„Chtěla bych moc poděkovat všem občanům, kteří neváhali pomoci finančním obnosem postiženým. Velice si považujeme také příspěvku ve výši půl milionu korun, který uvolnila radnice. Je vidět, že se solidaritou to mezi lidmi ještě není zase tak špatné,“ radovala se Liduše Horáková, pracovnice humanitární organizace ADRA.
Vybrané finance poputují na ostrov Phuket, kde se shromažďují peníze na výstavbu místní školky. Ta už jednou vybudována byla, ale měla pohnutý a krátký osud. V pátek bylo nové zařízení slavnostně otevřeno a v neděli jej smetla ničivá vlna tsunami.