Starostka přivítala studenty z Osvětimi

MM F-M

23. 5. 2005

Starostka Eva Richtrová přivítala v pondělí dopoledne na radnici neobvyklou návštěvu. Jednalo se o početnou skupinku osvětimských studentů, kteří udržují spolu s Gymnáziem s střední odbornou školou T. G. Masaryka družbu a v rámci této spolupráce se přijeli na naše město podívat. Starostka přivítala studenty krátkým proslovem, ve kterém jim řekla několik vět o budově radnice a také o našem městě. K dětem promluvila pohotovou polštinou i vedoucí odboru školství, mládeže, kultury a tělovýchovy Ilona Nowaková, což spoustu studentů překvapilo a viditelně potěšilo. Na závěr návštěvníci zhlédli dokumentární film o našem regionu. Spolu s nimi přijel do Frýdku-Místku také prezident města Osvětimi Janusz Marszałek, který obdivoval proměny, jimiž Frýdek-Místek během posledních let prošel. Starostku pak obdaroval uměleckou grafikou s motivy osvětimské architektury. Polští studenti budou na Severní Moravě pobývat do středy. Ubytování mají zařízeno v rekreačním středisku Čeladenka na Čeladné. Foto 1: Vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Ilona Nowaková diskutuje s polskými studenty o jejich škole. Foto 2: Starostka Eva Richtrová dostala od prezidenta města Osvětimi Janusze Marszałka uměleckou grafiku.