Za autobusovým stanovištěm se otevře dětské hřiště

MM F-M

24. 5. 2005

V těchto dnech finišují práce na novém dětském hřišti v Sadech Bedřicha Smetany nedaleko Sokolíku. Bude zde několik atrakcí od houpaček přes dětské hrady. Jednotlivé prvky byly vybírány tak, aby hřiště vyhovovalo nejmenším dítkům i mladším školákům a zároveň splňovalo všechny bezpečnostní normy.
V úterý 31. května o půl deváté ráno proběhne jeho slavnostní otevření za účasti místostarosty Frýdku-Místku Petra Cvika a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Aleny Kacířové.
„Chceme pozvat mateřské školky z okolí, aby to tady děti samy zhodnotily a vyzkoušely. Doprovodným programem bude vystoupení žáků základní umělecké školy,“ doplnil Petr Kulatý z odboru životního prostředí a zemědělství.
„Našim úmyslem bylo dokončit a otevřít hřiště tak, aby to ti nejmenší dostali ke svému svátku. Myslím si, že tato lokalita je už teď oblíbená díky bohaté zeleni a procházkám kolem řeky. Nové dětské hřiště tu má určitě své místo,“ uzavřel místostarosta Petr Cvik.