Štědrý dárce se dočká laviček

MM F-M

20. 6. 2005

Začátkem dubna projednávala rada města neobvyklý peněžitý dar pana Adolfa Niemczyka z Místku. Ten se totiž rozhodl městu věnovat 4 tisíce korun jako vyjádření vděčnosti za to, že může coby důchodce zdarma využívat městskou hromadnou dopravu. “Velice nás to překvapilo, protože lidí, kteří osobně přijdou a poděkují, není mnoho. Když už jsme se rozhodli dar přijmout, slíbili jsme panu Niemczykovi, že ho budeme informovat, jak s těmi penězi naložíme a zároveň, že je budeme investovat opět do dopravy,“ uvedla starostka Eva Richtrová.
Zastupitelstvo v pondělí 13. června rozhodlo, že finanční dar pana Niemczyka poputuje na odbor dopravy a silničního hospodářství, který z tohoto obnosu pořídí dvě lavičky u autobusové zastávky MHD na Ostravské ulici, poblíž jeho bydliště.