Žadatelé o obecní byt musejí splňovat přísnější podmínky

MM F-M

21. 6. 2005

Podmínky pro přijetí a vedení žádosti o přidělení obecního bytu jsou nyní o něco přísnější. Upravuje je nová směrnice, kterou schválila 17. května rada města. Město Frýdek-Místek proto eviduje žádosti občanů o přidělení bytu, kteří splňují v době podání a po celou dobu vedení žádosti všechny následující podmínky:
a)žadatel musí být občanem České republiky,
b)žadatel musí mít trvalé bydliště na území města Frýdku-Místku,
c)žadatel musí v den podání žádosti dovršit 18 let věku,
d)žadatel nesmí mít možnost užívat samostatně bytovou jednotku,
e)žadatel nesmí obývat neoprávněně obecní byt,
f)před podáním a po dobu vedení žádosti nesmí mít žadatel u města Frýdek-Místek evidovaný žádný dluh (např. poplatek za domovní odpad, pokuty, poplatek za psa, dluh vyplývající z užívání bytu, ubytovny, nebytových prostor aj.)
g)žadatelé, kteří mají podanou žádost o byt a přitom mají závazek vůči městu Frýdek-Místek, musí tyto závazky uhradit do 31.12.2005.
Z výše uvedeného vyplývá, že pokud bude po lhůtě 1.1.2006 evidován u žadatele jakýkoliv neuhrazený dluh, bude žádost o byt bez dalšího upozornění vyřazena z evidence.