Jubilanti v Národním domě slavili 75. narozeniny

MM F-M

22. 6. 2005

Celkem 156 seniorů ve věku 75 let se v úterý 21. června sešlo ve velkém sále Národního domu, kde pro ně připravilo město slavnostní program, coby blahopřání k významnému životnímu jubileu. Všichni pozvaní občané obdrželi již při vstupu do Národního domu dárek v podobě malovaného keramického hrníčku, vzápětí na ně čekalo asi hodinové představení, jímž provázel ostravský herec Pavel Handl. Návštěvníci si poslechli sólisty Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě Jany Hoštákové a Jana Drahovzala za klavírního doprovodu profesora Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Jiřího Šimáčka. Zazněly také melodie ze slavných operet i muzikálů Franze Lehára, Imre Kálmána či Leonarda Bernsteina. Ještě před zahájením ke všem hostům promluvila také starostka Eva Richtrová, která jim popřála hodně štěstí, radosti a hlavně zdraví. „slavnostní odpoledne jsme uspořádali pro všechny občany z Frýdku-Místku, kteří letos dosáhli věku 75 let. Jsem ráda, že jim můžeme alespoň touto cestou udělat radost. Někteří z nich už sami nemají rodinu, a tak své narozeniny nemají jinak s kým oslavit,“ řekla po skončení pořadu starostka a připustila, že je někdy těžké trefit se výběrem skladeb a náplní pořadu do vkusu všech návštěvníků. „Věřím ale, že jsme nikoho neurazili a naopak se postarali o pěkný zážitek, na který budou rádi vzpomínat,“ dodává Richtrová.