Zastupitelé zvolili nového primátora a jeho náměstky

3. 12. 2012

„Čas, který jsem věnoval práci, byl na úkor rodiny, ale také na úkor sebe samého. Neměl jsem čas na relaxaci, která je důležitá k načerpání energie, aby člověk mohl dál fungovat a zvládal zátěžové situace. Proto jsem se rozhodl, že funkci primátora dám k dispozici. Nejsem ale zvyklý utíkat z boje, proto z politického života úplně odejít nechci, takže jsem přijal nabídku vykonávat funkci náměstka primátora, která je neméně zodpovědná, ale je rozhodně méně časově náročná,“ uvedl Petr Cvik s tím, že svou rezignaci považuje za nejodpovědnější jak vůči městu, tak vůči své rodině a sobě samému.

Poté, co Petr Cvik seznámil zastupitele s důvody své rezignace, přistoupili zastupitelé k volbě nového primátora. Návrh na kandidáta předložila pouze ČSSD, byl jím dosavadní náměstek Michal Pobucký. Žádná další politická strana zastoupena v městském zastupitelstvu svého kandidáta nenavrhla.

Novým primátorem města se tak stal Michal Pobucký z ČSSD. Pro hlasovalo 29 z 39 přítomných zastupitelů.

Koalice se také rozhodla obsadit místo náměstka po v březnu odstoupivším Michalu Novákovi, které bylo dosud prázdné. Nyní do něj usedne Karel Deutscher z ČSSD, který v řadách zastupitelů města působí již od roku 2006, tudíž má s komunální politikou několikaleté zkušenosti.

Pozici náměstka Michala Pobuckého, který je nyní primátorem, bude zastávat Petr Cvik.

Rozdělení kompetencí:

Michal Pobucký (ČSSD) – primátor  –  kompetence na úseku investičním, vnější a vnitřní kontrolní činnosti, požární ochrany, organizačně technického zabezpečování jednání orgánů města, zahraničních styků, ochrany veřejného pořádku, životního prostředí a zemědělství, bezpečnostních rizik a prevence kriminality

Petr Cvik (ČSSD) – náměstek primátora – kompetence  na úseku školství, mládeže, tělovýchovy a sportu; výchovy a vzdělávání; vědy a kulturního rozvoje; podnikání; publicity činnosti města

Karel Deutscher (ČSSD) – náměstek primátora – kompetence na úseku dopravy a silničního hospodářství, územního rozvoje a ekonomického rozvoje, stavebně správních činností, vnitřních věcí a správy

Dalibor Hrabec (Nezávislí) – náměstek primátora – kompetence na úseku majetkoprávních vztahů města, silničního obchvatu města, informačních technologií

Libor Koval (KDU-ČSL) – náměstek primátora – kompetence na úseku sociální péče; sociálních služeb a zdravotnictví, protidrogových aktivit; prevence kriminality