Šachisté byli úspěšní

- BŠŠ Beskydská šachová škola

28. 7. 2014

Několika turnajů v Česku, Slovensku a Polsku se zúčastnili v minulých dnech členové Beskydské šachové školy. Jak si vedli? Výborně neb získali řadu medailových umístění a výborně reprezentovali Frýdek-Místek.

FIDE Open Chess Detva – 23. místo Natálie Kaňáková

V Detvě se ve dnech 25. – 27. 7. konal mezinárodní šachový turnaj FIDE OPEN CHESS DETVA. Startovalo 133 hráčů ze SVK, CZE, HUN a UKR. Beskydská šachová škola měla své zastoupení v pěti hráčích – Natálie Kaňáková (FIDE ELO 2019), Filip Kaňák (1864), Tereza Beluská (1692), Zuzana Gřesová (1581) a Radek Halamíček (1557).

V sedmikolovém turnaji se nejvíce dařilo Natálii (4,5 b.), která obsadila 23. místo (1. místo v kategorii děvčat do 18 let), 38. místo Filip (4,0 b.) 56. místo Tereza (4,0 b. a 2. místo v kategorii děvčat do 18 let), 90. místo Zuzana (3,0 b. a 2. místo v kategorii děvčat do 14 let) a 110. místo Radek.

CZECH OPEN – nejlepší Vojtěch Rojíček a Stanislav Jasný

Šachový festival "CZECH OPEN 2014" se hrál v Pardubicích ve dnech 18. – 26. července a členové naší šachové školy byli u toho. V "A" turnaji startovali IM Vojtěch Rojíček (FIDE ELO 2433)IM Stanislav Jasný (ELO 2385)Kateřina Němcová (ELO 2314)  a Michael Kubík (ELO 2238). Nejlepší formu z našich hráčů měl Vojta, který ziskem 5,5 bodu obsadil 50. místo a Standa (5,5 b.) 59. místo. Kateřina obsadila 123. místo (4,5 b.) a Michael skončil na 178. místě (4,0 b.).

Minsk Open – 8. místo GM Alexei Fedorov

Velmistr Alexei Fedorov (FIDE ELO 2569), člen našeho extraligového týmu, se zúčastnil ve dnech 16. – 24. července v běloruském Minsku mezinárodního šachového turnaje "Minsk Open 2014". Alexei byl nasazený jako hráč č.2.

Alexei získal 6,5 bodu a umístil se na 8. místě.

Mokate OPEN – dvě medailová umístění

Šachového turnaje v rapid šachu "Mokate OPEN" v polském Goleszówe  v neděli 20. 7. se zúčastnilo 79 hráčů z POL a CZE. Barvy naší šachové školy hájili – GM Rafal Antoniewski (člen našeho extraligového týmu), IM Vojtěch Zwardoň, IM Sergej Vesselovsky, KM Šimon Štukner a Patrik Milat.

Medailová místa obsadili Rafal 2. místo, Vojta 3. místo a na pěkné 5. místo dosáhnul Sergei – gratulujeme.