Forenzní značení jízdních kol obnoveno

MM F-M

16. 9. 2014

Oproti dosavadní zvyklosti značení jízdních kol v září a říjnu se bude konat již jen jednou týdně, a to každé pondělí od 8:30 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.  Naopak přibude jeden víkendový termín v měsíci, který bude dodatečně upřesněn.

Novinkou je také pořadník na tuto službu. Zájemci se do něj mohou zapsat v  den značení kol v Kontaktním centru prevence v křížovém podchodu. Časové intervaly jsou odstupňovány po 10 minutách.

Od listopadu se nebude značení kol provádět. Důvodem je zejména skutečnost, že kolo musí být při značení syntetickou DNA čisté a suché a poté by nemělo 24 hodin přijít do styku s vodou, aby označení bylo nepoškozené a trvalé.

Další etapa značení kol bude spuštěna na jaře.

PODMÍNKY PRO ZNAČENÍ KOL V ZÁŘÍ A ŘÍJNU:

KDE?

Kontaktní centrum prevence – křížový podchod v Místku (u náměstí Svobody).

KDY?

Pondělí – od 8:30 do 12 a od 13:00 do 16:00 hodin.

Víkendové termíny  – budou dodatečně upřesněny a v předstihu zveřejněny na webu města.

Co mít s sebou?

Občanský průkaz, popř. doklad o nabytí kola. V případě, že doklad o nabytí kola již občan nemá, podepíše na místě čestné prohlášení o nabytí kola do svého vlastnictví.

Pořadník:

Bude vyvěšen v den značení kol v Kontaktním centru prevence.

Časové intervaly – cca 10 minut.