Medaile a postup na MČR juniorů a dorostenců

- BŠŠ Beskydská šachová škola

27. 11. 2014

Výbornými sportovními výsledky se může pochlubit Beskydská šachová škola a to prostřednictvím svých dorostenců a juniorů. Ve dnech 16. – 22. listopadu se konalo „Polofinále MČR juniorů a dorostenců v šachu“. Pod vedením šéftrenéra BŠŠ mezinárodního mistra Stanislava Jasného se v konkurenci 54 nejlepších hráčů ČR představili Jiří Kozel, Michael Kubík, Filip Kaňák, Matěj Kuchař a Patrik Štěpán. V nejlepší formě zastihlo mistrovství Michaela Kubíka, který skončil celkově na 4. místě, ale v redukovaném pořadí dorostenců obsadil výborné 3. místo a zajistil si potup do dvanáctičlenného finále „MČR juniorů a dorostenců 2015“. Velmi pěkné šachy hrál a nakonec jen kousek od postupu na MČR skončil Jiří Kozel, který se umístil na 10. místě. Příjemně všechny šachové odborníky překvapil teprve patnáctiletý Patrik Štěpán, kterému celkově patří 17. příčka a v kategorii dorostenců skončil na pěkném 8. místě. Filip Kaňák (33. místo) a Matěj Kuchař (39. místo) především sbírali herní a turnajové zkušenosti.

Gratulujeme našim úspěšným zástupcům a děkujeme za vzornou reprezentaci Frýdku-Místku a Beskydské šachové školy.