Místní poplatek za komunální odpad

MM F-M

14. 1. 2015

Sazba místního poplatku na rok 2015 zůstává zachována a činí 492 Kč.

Statutární město Frýdek-Místek mohlo pro rok 2015 stanovit sazbu poplatku až ve výši 668 Kč, a to v souladu se zákonem o místních poplatcích.

Poplatníci starší 70 let platí poplatek i nadále ve výši 252 Kč.

Splatnost místního poplatku za komunální odpad zůstává stejná, a to:

1. Jednorázově, nejpozději do 31.5.
  2. Je-li poplatek odváděn prostřednictvím správce nebo vlastníka bytového domu, ve čtyřech splátkách vždy nejpozději do 15.4., 15.7., 15.10., 15.1.
  3. U poplatníků – cizinců je splatnost stanovena odlišně, místní poplatek je splatný do 15 dnů od uplynutí lhůty pro splnění poplatkové povinnosti.

V  případě, že poplatek za rok 2015 nebude uhrazen ve správné výši a ke dni splatnosti místního poplatku, bude nedoplatek vyměřen platebním výměrem nebo hromadným předpisným seznamem, který správce místního poplatku zvýší o 0,25 násobek.

S úplným zněním nové obecně závazné vyhlášky se můžete seznámit na internetových stránkách statutárního města Frýdek-Místek www.frydekmistek.cz.