Polárka se líbí třineckým Ocelářům

MM F-M, Petr Pavelka

4. 3. 2015

Podle vedení HC Oceláři Třinec si nová multifunkční hala Polárka i město Frýdek-Místek zaslouží kvalitnější hokejovou soutěž, kterou by mohla přinést vzájemná spolupráce. Třinečtí mají dostatečně široký kádr, aby mohli nabídnout do Frýdku-Místku zajímavá jména čítající dohromady velmi slušnou sestavu.
„Je jasné, že HC Oceláři Třinec jsou top hokejovou značkou v evropském měřítku a místní hokej by měl mnohem vyšší prestiž. Umíme si představit z toho vyplývající větší zájem veřejnosti, rodičů i dětí, celorepublikovou reklamu města a větší prostor v médiích, celkové zviditelnění města i zkvalitnění cestovního ruchu, ale vše si musí důkladně vyhodnotit především frýdecko-místecký hokejový klub. Souhlasíme, že hokejové spojení Třince a Frýdku-Místku se nabízí, je to jeden okres, po dálnici je to dnes otázka dvaceti minut, vše by mohlo efektivně fungovat. Na druhou stranu jsou samozřejmě v různých oblastech sportu známy případy, kdy to s „farmářskými celky“ ligových klubů nedopadlo vždy dobře. My ovšem nemáme nejmenší důvod pochybovat, že nás oslovil seriózní partner, který představuje naprostou špičku ve svém oboru, takže je jen otázka, zda oba kluby dokážou své představy smluvně ošetřit tak, aby byly obě strany spokojeny. Každopádně si přednesené nabídky vážíme, protože je potvrzením toho, že jsme se při rozhodování o výstavbě nové haly Polárka rozhodli správně, a jsme připraveni frýdecko-místecký hokej nadále podporovat,“ shrnul za město Frýdek-Místek náměstek primátora Pavel Machala, který má ve Frýdku-Místku nyní sport na starosti.