Před vlakovým nádražím vybudovalo město nová parkovací místa

20. 4. 2015

Jedna taková se naskytla před vlakovým nádražím v místech autobusové točny na asfaltové ploše, která sloužila pouze jako zkratka pro autobusové linky. V minulých dnech zde město vybudovalo 12 nových parkovacích míst, která jsou řidičům k dispozici zdarma.

Náklady na vybudování tohoto parkoviště byly velmi nízké, jelikož bylo zapotřebí provést pouze dopravní šrafování na původní asfaltové ploše a osazení dopravními značkami. Městskou kasu parkoviště vyšlo na zhruba 21 tisíc korun. V případě budovaní zcela nových parkovacích míst jsou náklady mnohonásobně vyšší. Zaměstnanci odboru dopravy tak budou i nadále monitorovat terén a hledat místa vhodná pro účely parkování s tím, aby vybudování nových parkovacích míst co nejméně zatížilo městský rozpočet.