Třetí ročník Chlebovického krpálu opět ve znamení extrému

David Belej

9. 6. 2015

Třetí ročník extrémního běhu do vrchu Chlebovický krpál pořádaný Sportovním klubem Městské policie Frýdek-Místek jak už tak bývá zvykem byl opět ve znamení extrému po všech stránkách. Kromě extrémních parametrů běžecké trati potrápilo závodníky i extrémní vedro, kdy se rtuť teploměru vyšplhala na hranici třiceti stupňů ve stínu. Profil trati i rozdělení do kategorií vzhledem k předešlým ročníkům zůstali stejné. Celková délka cca 1500 metrů s celkovým převýšením cca 200 metrů-vesnice, černá sjezdovka, rozhledna Panorama 93 schodů.  Kategorie: kategorie veřejnost, kategorie občané Chlebovic, kategorie členové složek IZS  a kategorie děti. Dětské kategorie měli svůj Chlebovický krpáleček přizpůsobeny danému věku závodníků.

V hlavním závodě veřejnosti letos běželo celkem 55 běžců. Favorité z loňského závodu se letos na startovce neobjevili a tak zde byla šance pro další běžce. Po startu se průběh pořadí závodníku měnil až skoro do cíle a některým se taktika opravdu vyplatila. Nejrychlejší běžec vyběhl na vrchol rozhledny Panorama s famózním časem 9 minut a 30 vteřin Jakub Valigura z Frýdku-Místku. Rekord tratě 9 minut a 5 vteřin v podání Radima Kasalíka (BPK Kravaře) z roku 2014 tak odolal. Na druhém místě těsně s odstupem 4 vteřin skončil Vladan Šindelek (Pržno) a na třetí pozici s časem 9 minut a 44 vteřin doběhl Petr Filipec (Hukvaldy).

Nejrychlejší běžkyní s časem 12 minut a 23 vteřin se stala Petra Čaganová (Mushing team Ostrava), která tak obhájila loňské prvenství a ještě se výborně zlepšila o půl minuty. Petra svým soupeřkám nedala žádnou šanci a doběhla před druhou běžkyní téměř o dvě minuty. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Ludmila Trávníčková (Pepa Team F-M) s časem 14 minut a 4 vteřin a na třetí pozici doběhla Žaneta Kulichová (Mushing team Ostrava) s těsným odstupem v čase 14 minut a 15 vteřin.

V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál dobrovolný hasič Martin Koliba (SDH Metylovice) s výborným časem 10 minut a 15 vteřin. V ženách vyhrála také dobrovolná hasička a to Barbora Mikušová (SDH Metylovice) s krásným časem 12 minut a 37 vteřin. Kategorii místních domorodců Chlebovic v mužích si vyběhal první místo Daniel Kozel ve velmi slušném čase 11 minut 17 vteřin a v ženách si první příčku vyběhala Zuzana Kozlová s časem 16 minut 53 vteřin. Kategorie dětí jsou uvedeny dále v celkových výsledcích.

Třetího ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 76 závodníků z toho 22 dětí. Jako pořadatel musím všechny Krpálníky a Krpálnice pochválit za úspěšné absolvování tohoto nelehkého závodu. Jsem rád, že 3.ročník se opět vyvedl a všichni si závod užili a ve zdraví odjeli do svých domovů.