Konzultační den ke kotlíkovým dotacím

24. 11. 2015

Kotlíkové dotace poskytované krajem jsou určeny na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za automatické kotle na pevná paliva, biomasu nebo kombinaci obou, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle.

Moravskoslezský kraj předpokládá, že v prosinci zveřejní výzvu k předkládání žádostí o dotace a od 1. 2. 2016 do 29. 4. 2016 bude žádosti přijímat. Občané by mohli v konečném důsledku dosáhnout na finanční podporu až do výše 90 % z nákladů na pořízení nového kotle, kterou by jim vyplatil kraj.

„Příspěvek na výměnu kotle mohou občané města získat také z dotačního programu města Frýdku-Místku. Výše dotace je poskytována až do výše 100 %, nejvýše však činí 20 tisíc korun. Občanům města bydlícím mimo dosah plynovodu může být poskytnuto až 70 tisíc korun na vybudování zařízení pro skladování propanu určeného k vytápění rodinných domků. Žádosti o městské dotace je nutné podat od 1. ledna 2016 do 30. června 2016,“ uvedl primátor Michal Pobucký.