Výjezdní rada města zavítala do oblasti Panských Dvorů

MM F-M, Petr Pavelka

21. 7. 2016

Vedení města se sešlo se zástupci osadního výboru „U Mámy“ a pak už se jelo z kopce. Na jednotlivých zastávkách se probíralo soužití a napojení se zdejšími nákupními centry, ale i průmyslovým areálem. „Na některých místech by lidé rádi viděli rozšíření chodníků nebo naopak komunikace, ale realizace by byla možná jen na úkor soukromých pozemků, které nemůžeme a ani nechceme vyvlastňovat. Pokud by ale lidé z osadního výboru vyběhali potřebné souhlasy místních lidí, které by potvrdily skutečný zájem těch, kterých se to nejvíce týká, mohli bychom tyto investice realizovat,“ vysvětlil primátor Michal Pobucký a připomněl, že i Panské Nové Dvory mají k dispozici v rozpočtu nemalé prostředky, o jejichž konkrétním použití mohou spolurozhodovat. „Tato nová praxe se v okrajových částech osvědčuje, protože umožňuje dostat nahoru drobnější investiční akce, které byly třeba dlouhé roky v zásobníku hluboko pod čarou,“ doplnil náměstek primátora Jiří Kajzar.

I na Panských Nových Dvorech se často ozývá hlasité volání po zřízení přechodu pro chodce, konkrétně v blízkosti restaurace U Hučky. „Je na nás, policii, ale i lidech z osadního výboru, aby občanům stále a znovu vysvětlovali, že zdánlivě jednoduché řešení ve skutečnosti není přínosné. Dopravní statistiky jsou neúprosné. Vysoké procento nehod se odehrává právě v souvislosti s přechody pro chodce, protože jim dávají falešný pocit bezpečí, ačkoliv není pravda, že by na zebrách měli oproti vozidlům absolutní přednost. A to nemluvě o tom, že po zřízení přechodu by občané nemohli beztrestně přecházet do sta metrů na žádném jiném místě. Přechod U Hučky jsme řešili opakovaně a dopravní policie k němu vydala negativní stanovisko, takže jej stejně nemůžeme vybudovat,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher k nejčastějšímu podnětu, vedle chybějících inženýrských sítí, který osadní výbor registruje.