Provizorní skatepark dostal nový FUN-BOX

26. 7. 2016

Nový fun-box vyrobili zaměstnanci technických služeb podle projektové dokumentace. „Mladí skejťáci překážku ihned vyzkoušeli a po prvotní zatěžkávací zkoušce zjistili, že pro snadnější vjezd na rampu je nutno provést technické úpravy nájezdu. Po dohodě s městem jsme již odstranili asfaltový povrch u překážky, abychom mohli vytvořit betonový základ, ke kterému ukotvíme nájezdy,“ popsal úpravy předseda představenstva technických služeb Jaromír Kohut s tím, že práce by měly být hotovy do příštího pátku 5. srpna.

„Stále hledáme, vhodné místo pro vybudování nového monolitického betonového skateparku, který by odpovídal současným trendům. Najít ale lokalitu, která by vyhovovala územnímu plánu, dostupnosti a nerušila příliš okolí, není vůbec jednoduché, i když se znovu rýsují určité možnosti. Prozatím jako vstřícnost skejťákům alespoň opravíme překážky, které byly v nevyhovujícím stavu a pořídili jsme jim nový sportovní prvek fun-box. Na druhou stranu jsme se sešli se zástupci petičního výboru, kteří nechtěli modernizaci skateparku ve stávajícím umístění, abychom je ujistili, že se neděje nic zásadního, že od záměru výstavby na jiném místě neustupujeme. Kompromisem pro obě strany je i to, že stávající skatepark budeme více monitorovat z hlediska prevence kriminality. Kromě městské policie jej navštěvuje také terénní služba Charity Rebel. Snažíme se zajistit bezpečnost a pořádek pro obyvatele, kteří zde žijí, na druhou stranu skatepark nevyužívá pouze specifická komunita skejťáků, ale i matky s dětmi, to znamená, že se zde provozuje zábava menších dětí pod dohledem dospělých,“ shrnul současný stav náměstek primátora Pavel Machala.