Nováček 1.ligy lídrem

Archiv

Alice Zemanová

26. 10. 2016

Páteční zápas proti papírově slabšímu supeři z Prahy začal Black Volleyi ve velkém stylu a od počátku ničil svého soupeře servisem a dobrou obranou. Po vítězném prvním setu (25-12) ale tým nepochopitelně polevil a soupeře dostal do hry především nevynucenými chybami na útoku. "Drtivá většina útoků byla na jednoblok, ale naši útočící hráči kupili příliš mnoho chyb. Lanče i Vašuta tak musel nahradit Kozák a Raška," shrnul vývoj zápasu hrající trenér Přemek Kubala. Prohraný druhý set dostal domácí pod tlak a dobře rozjetý soupeř hrál zcela uvolněně a na hranici rizika. "V průběhu třetího setu jsme jen těžko hledali zbraň na soupeře, který už obranou hlídal pouze Plichtu, který útočil do kompletně srovnané obrany. Naštěstí se nám podařilo párkrát zablokovat a krátká pauza prospěla rovněž Vašutovi, který se po návratu na palubovku výrazně podílel na obratu v setu uhráním důležitých bodových míčů," podotýká Kubala. Po neuhrané koncovce třetího setu ztratili hosté koncentraci a řešili spíše sporné balóny s rozhodčím, než aby pokračovali ve výkonu, který byl bez debat jeden z jejich nejlepších v sezóně. Po výhře 3-1 si tak  Black Volley Beskydy připisuje cenné 3 body a zvyšuje náskok na největší soupeře.

Poučeni z předchozího zápasu vstoupil frýdeckomístecký tým do sobotního zápasu velmi koncentrovaně a soupeře přehrával ve všech herních činnostech. Nahrávač Jambor se mohl opřít o velmi dobře hrající duo mladíků Lanče a Vašuta, kterým se dařilo především v útočné činnosti a první 2 sety tak byly zcela v režii domácích (25-13, 25-14). Ve třetím setu hosté přesunuli na post diagonálního hráče svého ústředního smečaře a začali mnohem víc tlačit na servisu, což začalo dělat Kubalovu týmu velké problémy. V napínavé koncovce ale prokázal Black Volley pevnější nervy (29-27) a po vítězství 3-0 nad jedním z dlouhodobě nejlepších týmů 1.ligy si opšt připsal další důležité body.