Zastupitelé schválili rozpočet na příští rok

6. 12. 2016

V upraveném rozpočtu města pro rok 2016 činí přijaté dotace 162 milionů korun, zatímco v návrhu rozpočtu města pro rok 2017 pouze 76 milionů. V roce 2016 město obdrželo dotace na investiční akce, které byly spolufinancované z EU (např. Baseballové hřiště, Modernizace dětských sportovních areálů, rekonstrukce lávky Sadová a rekonstrukce veřejných sportovišť). Návrh rozpočtu pro rok 2017 obsahuje pouze dotace v rámci souhrnného dotačního vztahu ke státnímu rozpočtu, dotace od obcí na základě veřejnoprávních smluv a dotaci na akci Arboretum Frýdek-Místek, kterou město zrealizovalo v roce 2016. Ostatní dotace (na sociálně právní ochranu dětí, pěstounskou péči, sociální práci, lesního hospodáře atd.), budou do rozpočtu města zapojovány v průběhu roku 2017 po obdržení rozhodnutí o přidělení dotace.

Do rozpočtu roku 2017 je převedena rezerva na investiční akce ve výši 80 milionů, kterou si město vytvořilo v roce 2016, a to převážně z vyšších daňových příjmů, doplatků dotací z předfinancovaných investičních akcí, ale také zůstatku z předešlého roku. Z rezervy budou financovány konkrétní investiční akce, o kterých rozhodnou zastupitelé na svých dalších zasedáních.

Největší objem investičních prostředků by měl v příštím roce směřovat mimo jiné do výměny oken a zateplení v oblasti bytových domů, výstavby skateparku, vybudování SSZ (semaforů) na Letné – ul. Čelakovského a SSZ křižovatka ul. Revoluční – ul. Míru.

Plánované akce:

Odbor správy obecního majetku

Záchovná údržba bytového fondu    11 182 tis. Kč

Zlepšení bydlení v DPS     2 000 tis. Kč

(výměna podlah, interiérových dveří, výměna bytových jader, výměna kuchyňských linek)

Zlepšení bydlení v obecních bytech   2 000 tis. Kč

Změna nákladního výtahu v domě čp. 811, Malý Koloredov   1 154 tis. Kč

Oprava hasičské zbrojnice Zelinkovice     1 200 tis. Kč

Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy

Vybavení zahrad MŠ      3 000 tis. Kč

MŠ Třanovského – oprava střešní krytiny    1 200 tis. Kč

Oprava sportovních hřišť na sídlištích     600 tis. Kč