Stav znečištění ovzduší ve městě Frýdku-Místku

16.02.2017 08:31

Na území Moravskoslezského kraje se hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací suspendovaných částic PM10 pohybují mezi 70 - 283 µg/m3. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.

Aktuální situace s ohledem na stav znečištění: Rozptylové podmínky jsou vlivem teplotní inverze a místy slabého přízemního proudění většinou mírně nepříznivé.

Výhled na dnešek: Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, během dne místy až dobré. Průměrné 24hodinové koncentrace prašného aerosolu se budou i nadále pohybovat většinou nad hodnotou stanoveného imisního limitu (50 µg/m3) místy i výrazněji.

Aktuální úroveň znečištění ovzduší se může v průběhu dne měnit, aktuální data z měřící stanice ve Frýdku-Místku naleznete zde, aktuální přehled dat z automatizovaných stanic v České republice, Polsku a Rakousku naleznete zde.

Zdroj informací obsažených v této zprávě: portal.chmi.cz.

MM F-M
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ