Karel Deutscher prezidentem Euroregionu

MM F-M, Petr Pavelka

20. 2. 2017

Účastníci zrekapitulovali společnou činnost roku 2016 a nastínili plán činnosti na letošní rok. Projednávaly se možnosti přeshraničních projektů programů Evropské unie na období 2014–2020. „Společně s Poláky realizujeme projekt „Společně“, domlouvalo se další zapojení cílových skupin a rámcové termíny plánovaných akcí. Máme vzorový projekt spolupráce a doufáme, že bude víc podobných, které mají hluboký dopad do území partnera. Stále se hledají partneři na českém území v oblasti cestovního ruchu, rozvíjet se dá také spolupráce institucí,“ shrnula projektová manažerka Dagmar Valášková.

„Těší mě, že mezinárodní spolupráce v rámci Euroregionu Beskydy není jenom honba za dotacemi, jako jediná náplň sdružení, ale že se vracíme k základům, potkáváme se, vyměňujeme si příklady dobré praxe a sdělujeme si, co funguje na jedné straně, abychom inspirovali jeden druhého,“ prohlásil náměstek primátora Karel Deutscher.