Návštěva z Nošovic

MM F-M, Petr Pavelka

20. 2. 2017

Cho Jae Kyung, viceprezident pro administrativu, popřál primátorovi a celému městu úspěšný rok 2017 a dozvěděl se, že pro Frýdek-Místek je rokem výjimečným, protože město letos slaví 750 let od jeho první dochované písemné zmínky, i když lze předpokládat, že jeho historie sahá možná i o pár desetiletí dál. Se zájmem si vyslechl i specifikum dvojměstí s hraniční řekou Ostravicí oddělující Moravu od Slezska a roli, kterou ve spojení sehrálo nacistické Německo. Korejská strana se během návštěvy nechala slyšet, že ráda podpoří některou z připravovaných akcí u příležitosti tohoto výročí. Z rukou primátora obdržela delegace pamětní minci vázanou k 750 letům města, Michal Pobucký dostal pro změnu typické asijské plody – korejské hrušky, kterým jsou přisuzovány léčivé účinky a blahodárný vliv. „Byl jsem poučen, že mají vysoký obsah cukru, vody, jsou lehce stravitelné a musím říct, že vychlazené jsou skutečně velmi osvěžující,“ svěřil se primátor Michal Pobucký, který doufá, že spolupráce automobilky Hyundai s městem se bude stále prohlubovat.