Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Hala Polárka i některé školy se ponoří do tmy

Statutární město Frýdek-Místek se stejně jako v minulých letech připojí k celosvětové kampani na podporu ochrany životního prostředí „HODINA ZEMĚ“. V sobotu 25. března od 20:30 do 21:30 hodin vypne nasvícení některých historických budov a zhasne i barevné osvětlení haly Polárka. Město tak dává jednoduchým, ale přitom viditelným činem – zhasnutím světla – signál, že věnuje pozornost ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.
20.03.2017 15:50
Počet zhlédnutí: 3565

„V sobotu bude na jednu hodinu zhasnuto osvětlení historické budovy Základní školy národního umělce Petra Bezruče ve Frýdku na frekventované třídě TGM a také historické budovy Základní umělecké školy u místeckého náměstí, jejíž přední část je dobře viditelná z hlavního silničního tahu na Příbor a na Český Těšín. Na hodinu zhasne i hala Polárka a společnost Sportplex v maximální možné míře omezí spotřebu elektrické energie na všech svých střediscích, mimo jiné vypne nedůležité osvětlení aquaparku, vzduchotechniku, sauny a ztlumí i čerpadla,“ vyjmenoval náměstek Karel Deutscher.

Město se připojuje ke kampani za ochranu klimatu pravidelně, a to nejen symbolicky, vypnutím světel na jednu hodinu, ale činí i konkrétní kroky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Mimo jiné i tím, že stará svítidla veřejného osvětlení postupně vyměňujeme za svítidla, která jsou energeticky úspornější a přitom mají stejnou intenzitu osvětlení. V tomto roce navíc hodláme použít svítidla s LED technologií, takže energetická úspora bude ještě větší, než doposud,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že tato moderní svítidla svou konstrukcí omezují i světelné znečištění.

K HODINĚ ZEMĚ se může připojit každý i vy, a to zhasnutím světel v domácnosti. Dejte tímto jednoduchým, ale přitom viditelným činem signál, že stejně jako statutární město Frýdek-Místek věnujete pozornost ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

V České republice se ke kampani vedené Ekologickým institutem Veronica pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.

Více na www.hodinazeme.cz

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.