Na náměstí vyroste Velikonoční městečko

22. 3. 2017

Po tři dny bude náměstí žít zábavným programem plným hudby a tanečních vystoupení, divadla, ale i her a soutěží. Na podiu se vystřídá každý den několik kapel a souborů různých žánrů. „Malé návštěvníky určitě zaujmou divadélka En-ten-týky, Kaňka a Kvelb theatre. Dospělým pomůže rozehnat jarní únavu folklorní soubor Ostravička a další živá hudební produkce. Cimbál uslyší v balkánském pojetí mezinárodního Danube Trio a tradičněji pak v podání cimbálové muziky Gajdušek. O rockovější kytary se postarají kapely Jablkoň, Ptakustik a Café Industriál. Skupina Camerata přenese návštěvníky svými tóny klidně až do středověku a na sobotu je připraveno velké koncertní finále Tomáše Kočka & ORCHESTRU,“ láká Jakub Tichý z KulturyFM.

Děti se také nudit nebudou. Ve čtvrtek a v sobotu jsou pro ně připravena divadelní představení a v pátek odpoledne na ně budou čekat živá zvířátka ze dvorku Vojty Molka. Po celou dobu budou na náměstí také tvořivé a hravé dílničky, ve kterých si budou moci vyrobit velikonoční ozdoby a chybět nebude ani dobový kolotoč.

„Velikonoce jsou svátky jara, ke kterým se váže spousta zvyků a tradic a ty bychom si měli připomínat. Při této příležitosti jsme již pošesté připravili zábavný program v centru města. Příjemnou atmosféru zde každoročně zažívají všechny věkové generace, známí i neznámí, zadaní i nezadaní, kteří se o volných dnech přicházejí společně pobavit, doplnil primátor města Michal Pobucký.

Oslavy jara v rámci Velikonočního městečka pořádá statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s KulturouFM.

Velikonoční městečko – program:

Čtvrtek 13. dubna

15.00 Ostravička / dětský folklorní soubor

16.00 Divadélko En-ten-týky / Veverka Terka, Myška Klárka a ztracená vajíčka

17.00 Jablkoň / koncert pražské alternative-world music kapely

Pátek 14. dubna

10.00 Veselý dvorek Vojty Molka / živá zvířátka, ukázky a povídání oblíbeného farmáře

11.00 Cimbálová muzika Gajdušek / soubor z Hukvald hraje nejen lašské písně

12.00 Danube trio / balkánská hudba v podání Estonsko-Izraelsko-Chilského tria

15.00 Veselý dvorek Vojty Molka / živá zvířátka, ukázky a povídání oblíbeného farmáře

16.00 Camerata / koncert historické hudební skupiny

17.00 Ptakustik / koncert rožnovské folkové kapely