Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Děti se nemocnice nebojí

Děvčátka a chlapci z Centra Pramínek navštívili dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku a seznámili se s nemocničním prostředím.
18.05.2017 10:35
Počet zhlédnutí: 5037

Nemocnice není zrovna příjemné místo pro dospělé, natož pro malé děti. Zvláště děti mívají strach už jen z bílých plášťů. A právě proto vyrazily děti spolu s pracovnicemi Centra Pramínek do frýdeckomístecké nemocnice, aby se seznámily s nemocničním prostředím a případně, kdyby se do nemocnice dostaly, věděly, co tam na ně čeká. Příjemným překvapením pro děti bylo, že oddělení nemá žádné bílé zdi, ale krásné barevné stěny s obrázky zvířátek. Děti se nadšeně vrhly do herny, ve které se dokonce nachází i dřevěný kolotoč. Celým oddělením děti provázely herní terapeutky. V jejich doprovodu děti navštívily ambulanci, kde jim paní doktorka názorně ukázala, jak se vyšetřuje bolavé bříško, poslechly si své vlastní bijící srdíčko, prohlédly si lůžkový pokoj, dětskou hernu a popovídaly si s lékaři a sestřičkami. 

Návštěva dětského oddělení nemocnice, kterou předškolní děti absolvovaly, jim pomůže překonat možný strach z cizího prostředí a neznámých lidí. V případě, že by se děti někdy v nemocnici skutečně ocitly, nebudou se už lékařských vyšetření a nemocničního pobytu bát.

Lenka Vaňková, sociální pracovnice Centra Pramínek

 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.