Město obnovilo kulturní památku

Téměř sto tisíc korun si vyžádala obnova kulturní památky – pískovcové sochy Krista trpícího u kůlu, na kterou se podařilo získat významný finanční příspěvek z ministerstva kultury. Na základě doporučení městské komise pro obnovu kulturních míst, historických památek a významných lokalit ve Frýdku-Místku byla navíc z důvodu výstavby obchvatu přemístěna od vodárny u přehrady Olešná k vstupu u hráze, kde je více na očích.
18.05.2017 14:24

„Tato památka je svým významem jedinečná a těší nás, že jsme dokázali prodloužit její životnost citlivým restaurátorským zásahem i že jsme pro ni našli důstojné umístění, na němž se podíleli i studenti architektury, kteří vytipovávali možné lokality. Nakonec zvítězila ta, která je poměrně blízká původnímu umístění,“ říká náměstek primátora Jiří Kajzar.

Socha původem z konce 18. století předchozím umístěním značně trpěla, zejména maximální vlhkostí, na novém místě, jehož okolní zeleň již byla upravena technickými službami TS a.s., by měla najít celkově lepší podmínky pro její životnost.

MM F-M, Petr Pavelka

20 °C