V Lískovci bude tříměsíční uzavírka

26. 5. 2017

„Oprava komunikace zahrnuje frézování asfaltového krytu vozovky včetně výměny kompletních podkladních vrstev. Komunikace bude v celé své délce rozšířena na šest metrů, přičemž bude nutné část úseku odvodnit a v komunikaci vybudovat osm uličních vpustí,“ upřesnil předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

Práce na silnici si vyžádají úplnou dopravní uzavírku daného úseku. Objízdné trasy budou vedeny po místních komunikacích Valcířská a Dlouhá (viz mapka). Řidiče na ně navedou dopravní značky. Omezení se dotkne i cestujících autobusy. Zastávka autobusové linky č. 11, „Lískovec, požární zbrojnice“ bude přemístěna k hlavní silnici II/447 (ulice Vratimovská) a zastávka „Lískovec, mateřská škola“ bude dočasně zrušena.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům místních občanů. Oprava komunikace souvisí s již realizovanou výstavbou nového chodníku v daném úseku. Je žádoucí, aby obě akce byly dokončeny současně.  Náklady na výstavbu chodníku činí necelých pět milionů korun a na opravu komunikace něco málo přes sedm milionů korun. Práce realizuje městská společnost TS a.s.,“ doplnil náměstek Karel Deutscher.