Nové vyhlášky

Michal Pobucký,

15. 6. 2017

Vážení občané,

na červnovém jednání zastupitelstva jsme schválili vyhlášku o nočním klidu, který je dán zákonem od 22 do 6 hodin, nicméně město může v souvislosti s pořádáním společenských akcí stanovit výjimku a dobu nočního klidu zkrátit nebo vůbec nevymezit. Na základě žádostí jsme zkrátili dobu nočního klidu u 21 letních akcí, přičemž převážnou část akcí jsme povolili do půlnoci a pouze dvě do čtyř do rána. Například červnový Mezinárodní folklorní festival na místeckém náměstí se bude moci konat z pátku na sobotu a ze soboty na neděli právě až do čtyř do rána, podobně jako Sweetsen fest, protože máme za to, že i letní akce pod širým nebem mají ve městě své místo. Nekonají se každý den, ani každý víkend, a věříme, že výjimečné zkrácení doby nočního klidu občané pochopí a ti, kteří na takových akcích budou, přivítají skutečnost, že akce nemusí kvůli nočnímu klidu skončit v deset večer.

Přijali jsme také vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů a kouření na některých veřejných prostranstvích. Město už ji mělo, ale v platnost vstoupil nový zákon a s doporučením úpravy vyhlášky přišlo i Ministerstvo vnitra ČR. Proto původní vyhlášku nahradila nová. Kouření je podle zákona zakázáno na dětských hřištích a podle vyhlášky také v okolí 10 metrů od nich. Ve vyhlášce byly také zpřesněny vymezené plochy se zákazem konzumace alkoholu.