UPOZORNĚNÍ: POPLATEK ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD BYL SPLATNÝ DO KONCE KVĚTNA

Místní poplatek za komunální odpad na rok 2017 byl splatný do konce května. Upozorňujeme, že neuhrazené poplatky za děti a nesvéprávné osoby jsou podle zákona, platného od ledna loňského roku, převedeny na jejich rodiče a opatrovníky.
17.07.2017 15:56

V minulých letech, když rodiče neplatili poplatky za odpad za své děti, tak  je vlastně zadlužovali. Dětem pak vznikaly díky nezodpovědnosti rodičů nedoplatky, které musely po dosažení plnoletosti uhradit.  Pokud v roce 2017 rodiče nezaplatili poplatky za odpad za své děti k datu splatnosti, byl nedoplatek převeden jim a oni se stávají dlužníky.
V případě, že poplatek není uhrazen ve správné výši a ke dni splatnosti, bude nedoplatek navýšen o 0,25 násobek. Zároveň upozorňujeme, že v případě nedoplatku za starší období, je dle zákona správce poplatku povinen každou platbu posunout na nejstarší nedoplatek.

MM F-M
ODBOR SPRÁVY OBECNÍHO MAJETKU